Spring til indhold

Princess Easy Fill slow juicer

Princess Easy Fill slow juicer

Slow juicer med XXL-åbning, så frugten ikke skal skæres i småstykker først.

Udskæringen er det egentlige arbejde

Selve pressningen tager to minutter. Det, der tager tid, er at skære æbler og gulerødder i stykker, der kan passere ned i en smal tragt.

Med en XXL-åbning kan hele eller store stykker gå direkte i - og så er en juice pludselig noget, man kan nå på en hverdagsmorgen.

Skånsom koldpresning

Maskinen bruger koldpresning, hvor frugten presses langsomt frem for at blive revet i stykker ved høj hastighed. Det betyder mindre varme og mindre ilt i processen, og dermed at flere af vitaminerne stadig er der, når juicen står i glasset.

Specifikationer

  • XXL påfyldningsåbning
  • Hele eller store stykker uden udskæring
  • Skånsom koldpresning

Priser og prisudvikling

ForhandlerPris
CS Megastore 841 kr. Til butik
Proshop 841 kr. Til butik
BageBixen 1.250 kr. Til butik

Siden 27. august 2026 har vi set prisen svinge mellem 841 og 1.250 kr. Priserne er hentet automatisk fra forhandlernes egne feeds 4. september 2026 og kan have ændret sig siden. Klikker du videre og køber, kan vi modtage provision - det koster dig ikke ekstra.

Ingen kommentarer endnu

      Indlæser …